8. yargı paketine TBMM görüşmeleri esnasında rötuş. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun yetkileri gözden geçirildi

8. yargı paketi TBMM Genel Kurulunda. Teklif üzerindeki görüşmelerde, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun kayyım olarak atanabilmesine" yönelik düzenlemeden çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
8. yargı paketine TBMM görüşmeleri esnasında rötuş.  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun yetkileri gözden geçirildi

TBMM Genel Kurulunda, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun kayyım olarak atanabilmesine" yönelik düzenleme 8. Yargı Paketinden çıkarıldı.

Genel Kurulda, "8. Yargı Paketi" olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri devam ediyor.

Görüşmelerde, Genel Kurulda kabul edilen değişiklik önergesiyle, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, silahlı örgüte silah sağlama, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde yargı mercilerince kayyım atanmasına karar verildiği takdirde, bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyım olarak atanabilmesini" içeren düzenleme teklif metninden çıkarıldı.

Kaynak: A.A
Etiketler yargı TBMM meclis
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin