5.8 büyüklüğünde deprem! Öncesinde bir ses duyuldu. Köpekler havlamaya başladı. İşte o anlar...

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), Meksika’nın Chiautla de Tapia kentinde 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremden hemen önce bir ses duyuldu. Ardından da sarsıntı yaşandı. Köpeklerin de havladığı duyuldu.

Google Haberlere Abone ol
5.8 büyüklüğünde deprem! Öncesinde bir ses duyuldu. Köpekler havlamaya başladı. İşte o anlar...

Meksika’nın Chiautla de Tapia kentinde 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) tarafından yapılan açıklamada, 5.8 büyüklüğündeki depremin Meksika’nın Puebla eyaletindeki Chiautla de Tapia kentinin 10 kilometre kuzey kuzeydoğusunda 45 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edildi. Meksika Ulusal Sismoloji Servisi, depremin yerel saatle 14.03’te gerçekleştiğini açıkladı.

Deprem anında çıkan ses büyük korkuya neden oldu. Deprem şiddetli şekilde hissedildi. Deprem öncesi ve sonrasında köpeklerin havladığı duyuldu.


Deprem, Puebla eyaletinin yanı sıra çevresinde Morelos, Guerrero, Oaxaca, Tlaxcala eyaletlerinde ve başkent Mexico City’de hissedildi. Mexico City’de deprem uyarı sistemi devreye girerken, sirenlerin çalması ile Meksikalılar ev ve iş yerlerini terk ederek sokağa çıktı. Depremde henüz can ve mal kaybı bildirilmedi.

Etiketler deprem Meksika ses köpek
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin