Yönetmeni 22 yıl sonra açıkladı: Amélie aslında Sovyet ajanıymış!

Amélie filmi 2001 yılında gösterime girdiğinde pek çok kişinin yaşamında derin izler bıraktı. Sahneler, saç kesimleri... herkesin en z bir kere denk geldiği filmle ilgili 22 yıl sonra akıllara zarar bir gerçek ortaya çıktı. Yönetmen Jean-Pierre Jeunet, 22 yıl sonra ünlü Fransız karakter Amélie Poulain'in gerçek kimliğini açıkladı. Aslında sandığımız kadar masum değilmiş...

Google Haberlere Abone ol
Yönetmeni 22 yıl sonra açıkladı: Amélie aslında Sovyet ajanıymış! - Resim: 1

Jeunet'nin Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (Amélie Poulain'ın Masalsı Kaderi) ya da kısaca Amélie isimli filmi Türkiye de dahil tüm dünyada büyük ilgi gördü ve zamanla sinemanın kült filmleri arasında yerini buldu.

Paris sokaklarında geçen film, iyi kalpli genç bir garson olan Amélie'nin hayatına bakış sunuyordu. Fakat, filmin yönetmeni Jean-Pierre Jeunet neredeyse çeyrek asır sonra aslında Amélie'nin sandığımız gibi 'masum bir karakter olmadığını' açığa çıkardı.

Fransız yönetmen Jeunet, yayınladığı 6 dakikalık kısa filmle Amélie'nin esas hikayesini gözler önüne sererek sinemanın en büyük plot twist'lerinden birine imza attı.

Etiketler amelie ajan yönetmen