Yemek kartı yemek çeki kullanan milyonlarca insan dikkat. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verdi, İTO Başkanı yeni açıklama yaptı. Yemek kartlarıyla ilgili flaş açıklama.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün müjdesini verdiği 'çalışanlara yemek ödemelerinde yemek kartı kullanma zorunluluğunun kaldırılması'nın ayrıntıları belli oldu. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kararla ilgili İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç'ten açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Yemek kartı yemek çeki kullanan milyonlarca insan dikkat. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde verdi, İTO Başkanı yeni açıklama yaptı. Yemek kartlarıyla ilgili flaş açıklama. - Resim: 1

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez dün İTO 140. Yıl Özel Ödülleri Töreni'nde açıkladığı işveren ve çalışanlara yönelik kararlarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Erdoğan müjdeyi şu sözlerle açıklamıştı:

İlk müjdemiz, hemen her üyemizi ilgilendiren çalışanlara ödenen yemek ücretlerinin vergi istisna rakamının ve yönteminin değiştirilmesiyle ilgilidir. Temmuz ayından itibaren çalışanlara ödenen yemek bedeli vergi istisnasını 34 liradan, 51 liraya çıkardık. Yıl sonunda yeniden değerleme oranına göre bu rakamı tekrar belirleyeceğiz. İlave bir yenilik olarak yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Artık çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarları da vergi istisnası kapsamına girecektir. Böylece çalışanlara daha fazla alternatif sağlıyor, işverenlerin üzerinden de işlem maliyetini kaldırmış oluyoruz. 

İTO Başkanı da bununla ilgili ayrıntılı bilgi verdi. w

Yemek kartı kullanan çalışanlar dikkat