Yatırım yapacaklar dikkat: 104 yıl sonra tekrar üretilecek! 22 çeyrek altın parasıyla eş değer. Reşat Beşli altın 104 yıl sonra tekrar üretilecek! Darphane'den reşat beşli adımı geldi: 7 Aralık'ta piyasaya sürülecek

Ata beşli ile aynı özelliklere sahip, üstündeki işlemeleri olan, ata takı grubunun en büyük üyesi Reşat altın görenlerin gözünü doyuracak cinsten bir altın türü. Ata altının tam 5 katı olan reşat beşli her zaman daha rağbet görür ve daha değerli olduğu düşünülür. Yatırım yapmak isteyenlerin gözbebeği bu altı için güzel haber geldi. Darphane, 104 sonra reşat altın üretimine başlıyor. Reşat Beşli, Darphane tarafından 7 Aralık Çarşamba gününden itibaren piyasaya sürülecek.

Google Haberlere Abone ol
Yatırım yapacaklar dikkat: 104 yıl sonra tekrar üretilecek! 22 çeyrek altın parasıyla eş değer. Reşat Beşli altın 104 yıl sonra tekrar üretilecek! Darphane'den reşat beşli adımı geldi: 7 Aralık'ta piyasaya sürülecek - Resim: 1

Reşat Beşli, Darphane tarafından 7 Aralık Çarşamba gününden itibaren piyasaya sürülecek. İstanbul Kuyumcular Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, Oda Yönetimi'nin Darphane ve Damga Matbaası Üst Yönetimi ile yaptığı çalışmalar sonucunda Reşat Lira'dan sonra Reşat Beşli de Darphane tarafından orijinal kalıplarında üretiliyor. Darphane, Reşat Beşli'leri 7 Aralık'tan itibaren piyasaya sürmeye başlayacak. Kuyumcular, Reşat Beşli altını taleplerini randevu almadan külçe altını karşılığında Darphane'den teslim alabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, şunları kaydetti: "Reşat altınlarına özellikle Anadolu'dan büyük talep var. Reşat Lira'nın ardından Reşat Beşli'nin de orijinal kalıplarıyla yeniden üretilmesi hem piyasadaki olumsuzlukların önüne geçecek, hem de Reşat altınlarıyla ilgili talep noktasında önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Tüm sektör adına Darphane yetkililerine bu talebimizle ilgili yakın ilgileri ve olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun."

Kaynak: A.A