Yatak odasının anahtarı ev işlerini paylaşmakta gizliymiş! Kadınların libidosu ev işleri eşit paylaşılmadığında düşüyor!

Evli çiftlerin arasındaki temel sorunlardan biri de ev işlerinin bölüşülmesi. Kimi zaman kadınlar kimi zaman da erkekler az iş yapıyor. Bu da çiftlerinh arasının bozulmasına sebebiyet veriyor. Yeni bir araştırmaya göre çiftler arasında ev işlerinin eşit adil paylaştırılmaması, kadınlarda cinsel isteğin azalmasına neden olabiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Yatak odasının anahtarı ev işlerini paylaşmakta gizliymiş! Kadınların libidosu ev işleri eşit paylaşılmadığında düşüyor! - Resim: 1

Yeni bir araştırmaya göre çiftler arasında ev işlerinin eşit adil paylaştırılmaması, kadınlarda cinsel isteğin azalmasına neden olabiliyor.

t24'te yer alan habere göre, Avustralya'daki Melbourne Üniversitesi Emily Harris ve Kanada'daki Queen's Üniversitesi'nden Sari van Anders'ın liderlik ettiği araştırmaya göre çoğu çalışmada kadınlar düşük libidonun nedeni incelenirken "ilaç kullanımı, stres ve günlük hayattaki sorunlar" gibi şeylere bakılsa da "cinsiyet eşitsizliğinin de rol oynadığının" göz ardı edilmemesi gerekiyor

Forbes'un aktardığına göre araştırmada partnerlerine kıyasla daha çok ev işi yapan kadınların daha düşük cinsel istek duyduklarını söylediği aktarıldı.