Yaşıtları torun seviyor, onlar direk dansı yapıyor: Biri 55 diğeri 71 yaşında! Hayattaki en büyük tutkuları bu

71 yaşındaki Dünya Şampiyonu Greta Pontarelli ile 55 yaşındaki Sabine Christine, yaşlarına rağmen dinç görünümleri ile dikkat çekiyor. Direk dansına olan aşkları ile tanınan ikili, sağlık sorunlarına rağmen direk dansı yapmayı bırakmıyor. Hikayeleri ile herkesi şaşırtan iki kadından Sabine Christine, geçirdiği organ nakli ameliyatına rağmen hayata direk dansı ile tutunuyor.

Google Haberlere Abone ol
Yaşıtları torun seviyor, onlar direk dansı yapıyor: Biri 55 diğeri 71 yaşında! Hayattaki en büyük tutkuları bu - Resim: 1

55 yaşındaki iki çocuk annesi Sabine Christine, ‘her şeyi topuklarımla yapabilirim’ diyerek kendine olan özgüveni gözler önüne seriyor. Almanya doğumlu kadın geçirdiği organ nakli ameliyatına rağmen direk dansı için düzenlenen Dünya Şampiyonasında, iki kez Dünya Şampiyonu oldu. Gençlik yıllarında klasik bale eğitimi alan Sabine Christine, ayağı kırıldıktan sonra baleyi bırakmak zorunda kaldı.

'DİREK DANSI HAYATIMI KURTARDI'

43 yaşındayken direk dansına başlayan Sabine, bu dansın hayatını kurtardığını dile getirdi. Bir arkadaşının tavsiyesiyle direk dansına başladığını söyleyen 55 yaşındaki kadın, ‘Kendimi ve vücudumu görme biçimimi kesinlikle değiştirdi. Tüm özel teknikleri ve egzotik hareketleri öğrenmek beni çok güçlü ve özgür hissettiriyor.’ dedi.