Yağ kaplamış aspiratör filtresini 5 dakikada temizliyor: Bu yöntemi bilmeyen bin pişman olacak. İşte aspiratör temizliğinin en kolay yolu

Yağ bağlamış aspiratör filtresini temizlemenin yolu bulundu. Bu formül sayesinde sadece 5 dakika içerisinde yağ bağlamış aspiratör filtresini temizleyebileceksiniz. İşte aspiratör temizliğini minimuma indiren o yöntem...

Google Haberlere Abone ol
Yağ kaplamış aspiratör filtresini 5 dakikada temizliyor: Bu yöntemi bilmeyen bin pişman olacak. İşte aspiratör temizliğinin en kolay yolu - Resim: 2

Yağ bağlamış aspiratör temizliği pek çok insanın en zorlandığı ve uzun süre vaktini harcadığı konulardan bir tanesi olurken, aspiratör temizliğini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek ve aspiratör filtresinin tertemiz bir formda olmasını sağlayabilmek için şu yöntemi uygulayabilirsiniz;

İlk olarak bir miktar suyu güzelce kaynatın. Ardından uygun bir kabın içerisine kaynar suyu dökün ve yağlanmış aspiratör filtrelerini bu suyun içerisine bırakın.

Kaynamış suyun içerisine aspiratör filtresini koyduktan sonra üzerine karbonatı ilave edin. Bu noktada biraz fazla karbonat kullanmanız gerekebilmektedir.

Karbonatı suyun içerisine ilave ederken, yavaş davranmanız önemlidir. Aksi taktirde bir anda taşma problemi ile karşı karşıya kalabilmeniz oldukça olasıdır.

Karbonatlı suyun içerisinde aspiratör filtresini bir miktar beklettikten sonra durulama sürecine geçebilirsiniz. Durulama işlemini gerçekleştirdikten sonra aspiratör filtrenizin ilk günkü formunda olduğunu göreceksiniz.

Aynı zamanda aspiratör filtre temizliğini düzenli olarak gerçekleştirmeniz durumunda, aspiratörünüz çok daha güçlü çalışacaktır. 

2 şişe maden suyu ile filtre temizliği mümkün

Yağ kaplamış aspiratör filtresini temizlemenin bir diğer yöntemi ise 2 şişe sodada gizlidir. 2 şişe maden suyunu uygun temizleme yöntemi sayesinde aspiratör filtresini temizlemeniz mümkün. 

Yağ bağlamış aspiratör temizliğini gerçekleştirmek için, aspiratör filtresinin sığacağı uygun bir kabın içerisine alın. Ardından kabın içerisine kaynamış suyu ilave edelim.

Kaynamış suyu ilave ettikten sonra suyun içerisine 2 şişe maden suyunu aktaralım. Sodayı ilave ettikten sonra 10 dakika kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. 10 dakikalık bekleme sürecinden sonra aspiratör filtresini güzelce durulayın. Durulama sürecinden sonra aspiratör filtresinde bulunan tüm yağların arındığını göreceksiniz.

SIRADAKİ GALERİ

Kimse bu sonucu beklemiyordu! Şoke oldular Kimse bu sonucu beklemiyordu! Şoke oldular