Uyurken modemi açık bırakanlar dikkat: Korkutan açıklama yapıldı

Uzmanlar uyurken açık bırakılan internet modemleri konusunda uyarılarda bulundu. Bir modemden yayılan elektro manyetik dalgaların özellikle çocuklarda birçok sağlık sorununa yol açtığı tespit edildi.

Google Haberlere Abone ol
Uyurken modemi açık bırakanlar dikkat: Korkutan açıklama yapıldı - Resim: 3

Özellikle çocukların korunması için bazı önlemler alınabileceğini kaydeden Doç. Dr. Barış Metin, “Evde modemi çocuklardan uzak tutmak önemli. Modemin kullanılmadığı zamanlarda özellikle gece saatlerinde kapatılmasını öneriyorum. Komşunun modemi çok yüksek bir zarar vermeyecektir ama çocuğun odasında ya da çocuğun odasına yakın modemi kesinlikle tutmamak gerekli. Çocuğun odasına uzak bir yere koymak gerekir” dedi.

Yetişkinlerin de çok fazla elektro manyetik sinyallerin bulunduğu alanlardan mümkün olduğunca kaçınması gerektiğini belirten Doç. Dr. Barış Metin, “Özellikle ofis çalışanlarında fazla kronik yorgunluk sendromu, uykusuzluk, dikkat konsantrasyon bozukluğu şikayetleri yaygın bir şekilde görülüyor. Çalıştıkları yerde sürekli elektro manyetik sinyale maruz kalan kişiler gece verimli bir uyku uyuyamıyorlar ve çok ciddi kronik yorgunluk sendromu yaşıyorlar. Bu sorunların wifi sinyaline bağlı olma olasılığı çok yüksek” diye konuştu.


SIRADAKİ GALERİ

Karton bardaktaki tehlike Karton bardaktaki tehlike