Ünlü banka doların çakılacağı tarihi açıkladı. Dolar sahipleri dikkat. Dolarda zirve görüldü. Morgan Stanley'den flaş dolar açıklaması

Dolar yatırımcılarını ilgilendiren haber Morgan Stanley'den geldi. Analistlere göre dolarda zirve görüldü ve düşüş başlayacak. Nomura stratejistleri de bir değerlendirme yaptı. İşte doların düşüşe geçeceği tarih.

Google Haberlere Abone ol
Ünlü banka doların çakılacağı tarihi açıkladı. Dolar  sahipleri dikkat. Dolarda zirve görüldü. Morgan Stanley'den flaş dolar açıklaması - Resim: 1

Morgan Stanley analistleri enflasyonda gevşeme beklentileriyle doların ABD tahvil getirileriyle birlikte 2023'te gerileme sürecine girmesini, bunun da gelişen ülke varlıklarını desteklemesini bekliyor. Morgan Stanley'e göre dolarda zirve görüldü ve 2023'ten itibaren de düşüşe geçecek.

Bloomberg HT'nin haberine göre Andrew Sheets öncülüğündeki kurum analistlerine göre dolar endeksi gelecek yıl sonunda 104 seviyesine gerileyecek.

Dolar endeksi şu an 107 seviyelerinde seyrediyor. 2 ve 10 yıllık ABD tahvil getirilerinin ise 2023'ü yüzde 3,5 civarında bitirmesi öngörülüyor. Kurum analistleri ayrıca Fed'in son faiz artışını Ocak 2023'te yapmasını, 2023 yılının son çeyreğinde ise faiz indirimine başlamasını bekliyor.

Morgan Stanley bu açıklamayı yaparken başka bir kurumdan da flaş bir değerlendirme geldi.