Türkiye'de de görülen maymun çiçeği hastası gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Maymun çiçeği hastalığı nasıl bulaşıyor? Maymun çiçeği virüsü tedavisi var mı?

Türkiye, İspanya, Portekiz ve ABD gibi dünyanın birçok ülkesinde görülen Maymun Çiçeği Virüsü yayılmaya devam ediyor. Acı veren belirtileri nedeniyle bilim dünyasının da endişe ile yaklaştığı DSÖ tarafından da acil durum açıklaması yapılan Maymun Çiçeği Virüsü hastalığına kapılan bir kişi yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye'de de görülen maymun çiçeği hastası gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Maymun çiçeği hastalığı nasıl bulaşıyor? Maymun çiçeği virüsü tedavisi var mı? - Resim: 1

Maymun çiçeğine yakalanan hastalar yaşadıkları acıyı ve zorluğu hem yerel medyaya anlatmaya hem de sosyal medyadan farkındalık yaratmaya devam ediyor. Binlerce insanda maymun çiçeği hastalığı tespit edilirken ABD’nin Houston kentinde yaşayan bir adam hastalığın perde arkasını ve yaşadıklarını bütün açıklığıyla anlattı. ABD’li Wesley Wallace, Amerikan medyasına hastalığın çirkin yüzünü anlattı. Wallace, “Buna bakıyorsunuz ve bu virüs çok çirkin. Bu hastalığın yakınından geçmek istemezsiniz” ifadesini kullandı.