Tüm Eczacı İşverenler Sendikası'ndan çağrı! Ölüm saçmaya devam edecek. Takviye ilaçlarının zararı! Zayıflama ilaçları sağlıklı mı?

TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan, Muğla’da 15 yaşındaki bir gencin internetten alıp kullandığı zayıflama ilacından dolayı hayatını kaybetmesi ile ilgili bugün yazılı bir açıklama yaptı. Saydan, kontrolsüz satılan ve kullanılan ilaçların ölüm saçtığını tekrar hatırlattı.

Google Haberlere Abone ol
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası'ndan çağrı! Ölüm saçmaya devam edecek. Takviye ilaçlarının zararı! Zayıflama ilaçları sağlıklı mı? - Resim: 3

"Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından ‘Takviye Edici Gıdalar Yönetmeliği’ taslağı hazırlanmıştır. Son yıllarda internet dahil birçok kanaldan kontrolsüz bir şekilde üretimi, dağıtımı ve satışı yapıldığı için çeşitli halk sağlığı sorunlarına hatta ölümlere yol açan ‘takviye edici gıdalar’ ile ilgili olarak mevcut olumsuzlukların ortadan kaldırılması amacıyla hazırlandığını düşündüğümüz ‘Takviye Edici Gıdalar Yönetmeliği’ taslağına sendika olarak, eczacılık fakültelerimizden de görüş alarak kapsamlı bir rapor sunulmuştur. TEİS olarak, bu tarz ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanıp eczaneler üzerinden sunulması, her türlü tanıtımın kontrol altına alınmasını sağlayıcı düzenlemeler yapılmasının halk sağlığı ve hasta güvenliği açısından daha doğru ve emniyetli olacağı görüşümüz ilgili bakanlıkla paylaşılmıştır"


SIRADAKİ GALERİ

'Cinsel ilişkiye girmiyor' dedi, mahkemeye gitti 'Cinsel ilişkiye girmiyor' dedi, mahkemeye gitti