TOGG'da Kritik Tarih Açıklandı: 24 Nisan 2023. Temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan atacak. Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş., TOGG için batarya üretecek

Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG'da kritik tarih açıklandı: 24 Nisan 2023. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı açıklama yaptı ve TOGG'a batarya üretecek tesisin temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla atılacak. Batarya üretimini ise Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş yapacak.

Google Haberlere Abone ol
TOGG'da Kritik Tarih Açıklandı: 24 Nisan 2023. Temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan atacak. Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş., TOGG için batarya üretecek - Resim: 1

Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili Togg'a batarya üretilecek Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nün temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 24 Nisan'da atılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Togg Teknoloji Merkezi’ndeki tesisinde ocak ayında seri üretime başlayan Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş, 24 Nisan Pazartesi günü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle, 2024 yılı sonunda tamamlandığında 20 Gigawatt/saatlik kapasiteye sahip olacak Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü inşaatının temelini atacak. Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü’nün devreye girmesiyle Siro, 2026 yılı itibarıyla batarya hücresi de dahil olmak üzere entegre bir enerji depolama üreticisi haline gelecek.

Kaynak: DHA