Tıkalı tek bir damar kalmayacak: Günde 2 adet yerseniz damarlar anında açılacak. Damar tıkanıklığına iyi gelen besin bulundu. Damar tıkanıklığına ne iyi gelir?

Yüksek kolesterol, günümüzde sıkça karşılaşılan önemli sağlık sorunlarından biri. Damar tıkanıklığı; felç ve kalp krizi gibi riskler taşıyabiliyor. Ancak bu besin ile tıkalı damarları tertemiz yapabilirsiniz. İşte mutlaka günde 2 adet yemeniz gereken o besin

Google Haberlere Abone ol
Tıkalı tek bir damar kalmayacak: Günde 2 adet yerseniz damarlar anında açılacak. Damar tıkanıklığına iyi gelen besin bulundu. Damar tıkanıklığına ne iyi gelir? - Resim: 2

HER GÜN 2 ADET YİYİN! ÇÜNKÜ…

Yapılan çalışmalara göre günde 1 elma yemenin bile aslında sizi kardiyologdan uzak tutmaya yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Sağlıklı, orta yaşlı yetişkinler üzerinde yapılan bir çalışmada dört hafta boyunca günde bir elma tüketimi, arterlerin sertleşmesiyle bağlantılı bir maddenin kandaki düzeyini yüzde 40 oranında azalttığı gözlemlenmiştir.

Günde 2 adet yiyeceğiniz elma, kolesterolü düşürmede en az ilaç kadar etkilidir. Bu nedenle günde 2 adet elma tüketmeye mutlaka özen gösterin. Ayrıca elma dilimlerinin üzerine serpiştireceğiniz tarçın, kan şekeri seviyelerinizi de dengeler. Böylece hem elmanın hem de tarçının faydasından yararlanmış olursunuz. Günde 2 adet elma yemeyi asla ihmal etmeyin. Şifa olsun!

SIRADAKİ GALERİ

1 bardağıyla astım krizlerini önlemek mümkün 1 bardağıyla astım krizlerini önlemek mümkün