THY çalışanlarına büyük müjde. Pazar mesaisinde karar çıktı. Yüklü mesai ücreti gidiyor. Hava-İş'in açtığı dava sonuçlandı

Türk Hava Yolları çalışanlarına büyük müjde... Pazar mesaisi davası sonuçlandı, çalışanlar yüklü miktarda mesai alacak. THY yönetimi 2020 yılında aldığı bir kararla pazar günü çalışmasını mesai olarak değerlendirmeme kararı almıştı. Hava-İş de bunu mahkemeye taşımıştı. O davadan karar çıktı.

Google Haberlere Abone ol
THY çalışanlarına büyük müjde. Pazar mesaisinde karar çıktı. Yüklü mesai ücreti gidiyor. Hava-İş'in açtığı dava sonuçlandı - Resim: 2

Bugün görülen 4'üncü duruşmada sonuçlandı. Mahkeme, THY Yönetimi tarafından alınan pazar mesaisi ile ilgili kararın haksız olduğuna ve kazanılmış hakkın iadesine karar verdi.

Kabin memurlarıyla geçtiğimiz ay Mihrabat Korusu’nda buluşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, pazar mesaileriyle ilgili şirketin uygulamasının kendilerince doğru olduğunu ancak Hava-İş Sendikası’nın da THY tarafından gerçekleştirilen uygulamanın haksız bulunduğunu ve bu nedenle davanın devam ettiğini ifade etmişti. Ekşi, konuyla ilgili tarafların değerlendirmelerinin farklı olduğunu son kararı mahkemenin vereceğini ve hukuki kararın uygulanacağını belirtmişti.

Öte yandan mahkeme söz konusu kararla ilgili istinaf yolunun açık olduğunu da duyurdu.

SIRADAKİ GALERİ

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde dev indirim Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde dev indirim