THY çalışanlarına büyük müjde. Pazar mesaisinde karar çıktı. Yüklü mesai ücreti gidiyor. Hava-İş'in açtığı dava sonuçlandı

Türk Hava Yolları çalışanlarına büyük müjde... Pazar mesaisi davası sonuçlandı, çalışanlar yüklü miktarda mesai alacak. THY yönetimi 2020 yılında aldığı bir kararla pazar günü çalışmasını mesai olarak değerlendirmeme kararı almıştı. Hava-İş de bunu mahkemeye taşımıştı. O davadan karar çıktı.

Google Haberlere Abone ol
THY çalışanlarına büyük müjde. Pazar mesaisinde karar çıktı. Yüklü mesai ücreti gidiyor. Hava-İş'in açtığı dava sonuçlandı - Resim: 1

Türk Hava Yolları Yönetimi, 2020 yılıyla beraber mesai ücreti uygulamasında yeni bir karar almıştı. Mahkemeye taşınan dava sonuçlandı. THY Yönetimi, 2020 yılıyla beraber mesai ücreti uygulamasında yeni bir karar almıştı. Şirket yönetimi tarafından alınan kararla 1 Ocak 2020'den itibaren hafta tatilinde çalışılması durumunda mesai ücreti ödemesi uygulamasında köklü bir değişiklik yapılarak “Pazar Mesaisi” tek taraflı olarak sona erdirilmişti.

Airporthaber'in haberine göre Hava-İş, bu durumun toplu iş sözleşmesine aykırı olduğunu savunarak işveren tarafından alınan kararı mahkemeye taşımıştı.