Threads yeni özellikleri devreye alıyor: Direkt mesaj, hashtag, trendler ve gönderi düzenleme özellikleri geliyor

Twitter'ın korkulu rüyası olan Meta'nın geliştirdiği Threads kullanıcıların da isyan ettiği özellikleri açmaya başlıyor. Twitter'dan kaçıp Threads'e gelenlerin birçoğu DM (direkt mesaj) olmamasından yakınıyordu. Direkt mesaj ve birçok yeni özellik Threads'e geliyor, Twitter'a daha da benzemeye başlıyor.

Google Haberlere Abone ol
Threads yeni özellikleri devreye alıyor: Direkt mesaj, hashtag, trendler ve gönderi düzenleme özellikleri geliyor - Resim: 1

Temmuz başında kullanıma açılan ve kısa sürede 100 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan Threads'e yeni güncellemeler geliyor. Twitter'daki değişimlerden memnun olmayan kullanıcıları kendisine çekmeye çalışan ve ilk açıldığı günlerde "Twitter katili" olarak lanse edilen Meta'nın yeni gözdesi Threads biraz daha Twitter'a benzemeye başlıyor. 

Kullanıma açılan Threads’in ilk versiyonu 'başlangıç' olarak tanımlamıştı ve Meta uygulamaya yeni özelliklerin hızla entegre edileceğini açıklamıştı. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram ile bağlantılı çalışan Threads'e birkaç gün içinde abone olan 100 milyonu aşkın kullanıcıların en büyük şikayeti hashtag özelliğinin aktif olmaması ve direkt mesaj gönderilememesiydi. 

Meta ve geliştiriciler bu isyanlara kulak kabarttı. 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi