Temmuz'da dolar ve altına dikkat! Yatırımcıları üzecek açıklama. İslam Memiş dolar ve altında temmuz tahminini açıkladı, en çok kazandıran yatırım araçlarını sıraladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten özellikle gram altın ve gümüş için uyarılar geldi. Memiş, kendi Youtube kanalında yayınladığı "Altın ve gümüş için bu fırsatları kaçırmayın" başlıklı videoda değerlendirmelerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Temmuz'da dolar ve altına dikkat! Yatırımcıları üzecek açıklama. İslam Memiş dolar ve altında temmuz tahminini açıkladı, en çok kazandıran yatırım araçlarını sıraladı - Resim: 1

Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen Memiş, şöyle konuştu:

"Borsa tarafında ucuz hisse senetleri olduğunu, yaz aylarında yukarı yönlü hareketler olacağını tahmin ediyorum. Rakamsal değerler bana uygun olduğunu gösteriyor.

'16-17 BANT ARALIĞINDA DALGALANIR'

BDDK kararı sonrası dolar 16.02'yi test edip dar bant aralığına sıkıştı. Yukarıda 16.75 seviyesini direnç seviyesi olarak belirledi. Önümüzdeki iki ay boyunca, dolar TL kuru 16-17 bant aralığında dalgalanır. Bir bakarsınız geri çekilir bir bakarsınız yukarı ataklar gerçekleşir. Sizin ekranda gördüğünüz dolar kuru, euro, sterlin ya da diğer para birimlerinin gerçek değerini yansıtmıyor.

Ekranlardaki kur Kapalı Çarşı'da 16.74 lira seviyesinde. Yapmanız gereken tek şey, dövizciye gitmeniz, tabelaya bakmanız ya da bankacılık uygulamasından dolar alıyor gibi bakacaksınız, göreceksiniz, gerçek değerler bunlar."