Tam geri döndü derken bir falso daha yaptı: Kanye West'in hesabı askıya alındı! West hesabından gamalı haç paylaştı Elon Musk affetmedi

Twitter’ın eski yönetiminde kuralları ihlal ettiği için hesabı kapanan ABD’li rapçi Kanye West bu kez de hesabından Adolf Hitler'in simgesi olarak kullanılan gamalı haç sembolü ile Yahudilerin sembolü Davud’un Yıldızı’nın birleştirildiği bir sembolü paylaştığı için platformdan çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol
Tam geri döndü derken bir falso daha yaptı: Kanye West'in hesabı askıya alındı! West hesabından gamalı haç paylaştı Elon Musk affetmedi - Resim: 1

The Guardian’da yer alan habere göre, Yahudi karşıtı sözleri nedeniyle aylardır tartışılan ABD'li rapçi Kanye West geçen hafta ABD’nin en tartışmalı isimlerinden komplo teorisyeni Alex Jones’un programında “Hitler’in de iyi taraflarını görüyorum. Naziler’i seviyorum” şeklindeki tepki çeken açıklamalarından sonra Twitter’da da son tweetiyle olay oldu.

Kanye West, Elon Musk’ın platformu satın alması sonrası afla döndüğü Twitter hesabından Adolf Hitler’in simgesi gamalı haç ile Yahudilerin simgesi Davud’un yıldızının birleştirildiği bir görsel paylaştı. West paylaşımın üstüne “YE24 herkesi seviyor” yazdı.

Twitter’da ifade özgürlüğünü savunduğunu söyleyen ve eskiden askıya alınan hesaplara af getiren Elon Musk, Kanye West’in son paylaşımıyla hesabının askıya alındığını duyurdu.

Musk, "Kanye West şiddet teşvik kuralını tekrar ihlal etti, hesabı askıya alınacak" dedi.

Bir Twitter kullanıcısının “Elon lütfen bunu düzelt” mesajına yanıt veren Musk, “"Üzgünüm, elimden geleni yaptım. Ancak tüm bunlara rağmen tekrar kuralları ihlal etti. Hesap askıya alınacak." dedi.