Suyunu döken bin pişman: Islattığınız nohutun suyunu sakın dökmeyin. Her yemekten önce mutlaka için

Nohut yemekleri yapmak için onları bir gece öncesinden suda ıslatırız. Ertesi gün ise nohudu süzer ve suyunu direkt dökeriz. Ancak bu, yaptığınız en büyük yanlışlardan biri olabilir! Faydalarını okuduktan sonra bir daha asla dökmeyeceksiniz. İşte nohut suyunun mucizevi faydaları

Google Haberlere Abone ol
Suyunu döken bin pişman: Islattığınız nohutun suyunu sakın dökmeyin. Her yemekten önce mutlaka için - Resim: 2

NOHUT SUYUNUN FAYDALARI

Nohut ıslatıldıktan sonra içerisinde bulunan şifalı besinler suya geçiyor. B vitamini, folat ve fosfor açısından zengin olan nohut suyu sağlığımız için tam bir şifa kaynağı haline geliyor. Nohut suyunun bu faydaları ile sevmeyen bile tüketmek isteyecek.

Nohut suyunun en bilinen faydalarından biri, sindirim sistemini sağlıklı tutma özelliğidir. Nohut suyu, bağırsakları rahatlatır ve metabolizmayı hızlandırır. Nohut suyu hem sindirimi kolaylaştırır hem de zararlı bakterileri temizlemede etkin rol oynar.

Nohut suyu ayrıca ödem ve şişkinliği de giderir. İç organları mükemmel bir şekilde temizleyen nohut suyu aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu önleyerek cildin ışıl ışıl olmasını sağlar. Düzenli olarak nohut suyu tüketerek hem genel sağlığınızı hem de cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

SIRADAKİ GALERİ

Duvardaki yağ lekesini şipşak geçiren o yöntem Duvardaki yağ lekesini şipşak geçiren o yöntem