Sütü kaynatan herkesi ilgilendiriyor: Sütü sakın ama sakın kaynatmayın. Meğer senelerdir sağlığımızla oynuyormuşuz

İçerdiği vitamin ve mineral sayesinde tam bir şifa deposu olan sütü genellikle kaynatarak tüketiriz. Ancak sütü kaynatırken dikkate almadığınız bir unsur, tüm faydasını yerle bir ederek sağlığımız açısından tehlike oluşturuyor. İşte süt kaynatırken dikkat etmeniz gereken o unsur

Google Haberlere Abone ol
Sütü kaynatan herkesi ilgilendiriyor: Sütü sakın ama sakın kaynatmayın. Meğer senelerdir sağlığımızla oynuyormuşuz - Resim: 2

Sütü sakın kaynatmayın!

Süt, içerdiği vitamin ve mineraller açısından besin değeri yüksek olan içeceklerden biridir. Sütün sağlığımız olan faydaları tartışılmaz derecede önemlidir. Ancak sütü kaynatmak, sandığınızdan daha tehlikeli sonuçları beraberinde getirir.

Uzm. Dr. Ahmet Özkul, sütü kaynatarak besin değerinin düştüğünü belirtti. Sütün önemli besin değerlerini kaybetmemesi açısından kaynatılarak değil ısıtılarak tüketilmesi gerekir. Bu nedenle sütü mutlaka ya soğuk bir şekilde ya da ılık olarak tüketmeniz gerekir.

Sütü 10-15 dakika kadar kaynatmak tüm vitaminlerini ve minerallerini öldürür. Bu nedenle hazır aldığınız pastörize sütleri 2-3 dakika kaynatmak yeterli olacaktır. Çiğ sütleri ise 10 dakika kaynattıktan sonra tüketmenizde bir sakınca yoktur.

SIRADAKİ GALERİ

Meğer o sorunu jet hızında çözüyormuş Meğer o sorunu jet hızında çözüyormuş