Sürücülere çok kötü haber. Motorin fiyatlarına çok büyük zam geldi: 22 lira seviyelerinde olan Motorin fiyatları bu gece yarısından itibaren 24 lirayı aşacak işte zamlanan akaryakıt fiyatları

Dolardaki hızlı yükseliş ve petrol piyasalarındaki artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geliyor. 28 Mayıs ikinci tur seçimlerinde 18 lira olan motorin litre fiyatı bu yapılacak zamla birlikte 24 lirayı aşacak. İşte bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak zam oranları.

Google Haberlere Abone ol
Sürücülere çok kötü haber. Motorin fiyatlarına çok büyük zam geldi: 22 lira seviyelerinde olan Motorin fiyatları bu gece yarısından itibaren 24 lirayı aşacak işte zamlanan akaryakıt fiyatları - Resim: 1

Akaryakıt fiyatlarındaki artış devam ediyor. Brent petrol fiyatı geçtiğimiz hafta yükselişe geçerek 77 dolar seviyesine yaklaşmıştı. Seçim sonrasında yaşanan dolar kuru dalgalanması ile birlikte Türkiye'deki akaryakıt fiyatları adeta uçtu.

28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda 18 lira seviyelerinde olan motorin fiyatları peş peşe gelen zamlarla 22 lirayı geçmişti. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına bir büyük zam daha geliyor.  Böylece 26 Ocak sonrası akaryakıt fiyatları yeniden 24 liranın üzerine çıkacak.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi