Sürücü kursu fiyatları uçtu! 2023 yılında yapılacak zamla birlikte ehliyet almak neredeyse hayal olacak Ehliyet sınav ücreti ve ehliyet harcı toplamı 5 bin lirayı geçiyor kurs fiyatları ise aldı başını gitti İşte sürücü kursu ücretleri

Sürücü kursu fiyatları tavan yaptı. Son zamla beraber 7 bin lirayı geçen sürücü kurslarının yılbaşından itibaren 10 bin lirayı bulması bekleniyor. B sınıfı otomatik veya manuel ehliyet harç ve sınav bedelleri ise yüzde 122 artıyor. 2023 yılından itibaren zamlanacak harç, sınav ve kurs ücretlerinin toplamı 15 bin lirayı buluyor. 2021 yılında 15 bin liraya otomobil alınıyordu. İşte güncel ve yılbaşından itibaren sürücü kursu fiyatları!

Google Haberlere Abone ol
Sürücü kursu fiyatları uçtu! 2023 yılında yapılacak zamla birlikte ehliyet almak neredeyse hayal olacak Ehliyet sınav ücreti ve ehliyet harcı toplamı 5 bin lirayı geçiyor kurs fiyatları ise aldı başını gitti İşte sürücü kursu ücretleri - Resim: 1

En son haziran ayında sürücü kursu ücretlerine zam yapılmıştı. Yüksek enflasyon ve alım gücünün dibe vurması sonrası sürücü kurslarının fiyatları da korkunç boyutlara ulaştı.

İstanbul'da mevcut durumda yaklaşık 4 bin lira seviyelerinde olan sürücü kursu ücretleri yapılan yaklaşık yüzde 65 zamla birlikte 7 bin liranın üzerine çıktı.

Yeniden Değerleme Oranı 2023 rakamlarıyla birlikte sürücü adayları kursların kapısında kuyruk oluşturmaya başladı. Yılbaşından itibaren hem sürücü kurslarına hem de ehliyet sınavı ücreti ile harç paraları tavan yapacak.

2023 yılından itibaren sürücü kurslarına en az yüzde 50 zam geleceği öngörülüyor. Hali hazırda 7 bin liranın üzerine çıkan sürücü kursu ücretlerinin 10 bin liraya dayanacağı tahmin ediliyor.


Kaynak: Medyatava