Sürekli yapıyorsanız büyük risk durumundasınız: Aşırı mastürbasyon yapmanın 3 riski ortaya çıktı

Cinsel sağlık noktasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi şüphesiz mastürbasyondur. Mastürbasyonun sayısına ve sıklığına dikkat edin...

Google Haberlere Abone ol
Sürekli yapıyorsanız büyük risk durumundasınız: Aşırı mastürbasyon yapmanın 3 riski ortaya çıktı - Resim: 2

Aşırı mastürbasyon yapmak kişinin sağlığını büyük ölçüde tehlike altına atan çeşitli durumların oluşmasına neden olmaktadır. aşırı mastürmasyon yapmanın kişide oluşturduğu 3 risk faktörünü şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Erken boşalma

aşırı mastürbasyon erken boşalmanın oluşmasını tetiklemektedir. Bilhassa erkeklerin mastürbasyonda aşırıya kaçması sperm salımı noktasında çeşitli problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Erken boşalma dolayısıyla kişiler arasında anlaşmazlık ve çeşitli tatminsizlik problemleri oluşabilmektedir.

2- Enerji kaybı

Mastürbasyon kişinin enerjisinden hayli harcanmasına neden olan bir durumdur. Kişide meydana gelen zayıflık esasında aşırı mastürbasyonun tetiklediği bir durum olabilmektedir. Aşırı mastürbasyon yapmak kişinin enerjisinde çeşitli düşüşlerin oluşmasına neden olurken aynı zamanda kişinin kendini halsiz hissetmesine neden olmaktadır.

3- Hafıza kaybı

Aşırı mastürbasyon yapmak, beyinde yüksek ölçüde dopamin salgılanmasına neden olurken aşırı dopamin hafıza kaybının oluşumunu tetiklemektedir. Hafıza kaybını tetikleyen aşırı mastürbasyon aynı zamanda kişinin kronik bir mutsuzluğa bürünmesine de neden olmaktadır. 

SIRADAKİ GALERİ

Aman dikkat: Rüyada bunu gördüyseniz... Aman dikkat: Rüyada bunu gördüyseniz...