Staj sigortası olanlara erken emeklilik müjdesi. Staj süresi emekliliğe sayılıyor. EYT çalışması için açıklama yapan Bakan Vedat Bilgin müjde verdi. Staj süresi emeklilik başlangıcı olarak sayılacak

Emekli olmak için gün sayanlara çok önemli müjde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan geldi. Yıllardır çözülemeyen ve çalışanların en büyük sorunlarından biri haline gelen staj süresinin emekliliğe yansıtılmasıyla ilgili müjde geldi. EYT ile ilgili yapılan çalışma içerisinde bu konunu da gündeme geleceği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Staj sigortası olanlara erken emeklilik müjdesi. Staj süresi emekliliğe sayılıyor. EYT çalışması için açıklama yapan Bakan Vedat Bilgin müjde verdi. Staj süresi emeklilik başlangıcı olarak sayılacak - Resim: 1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti'den bazı MKYK üyeleri, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla milletvekilleri, Devlet Su İşleri Misafirhanesi'nde düzenlenen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları Aydın" başlıklı toplantıda ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Bilgin, burada yaptığı konuşmada çok önemli açıklamalar yaptı.

Asgari ücretteki artış, ücretlilerin asgari ücret seviyesindeki ücretlerinden vergiyi kaldırmak gibi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bakan Bilgin, "Aralık geliyor. Yeniden durumu değerlendireceğiz. Enflasyona karşı çalışanlarımızı, emekçilerimizi koruyacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın." dedi.

Bakan Bilgin, enflasyon tahribatını giderecek çalışmalara da imza attıklarını dile getirerek, "Şimdi yeni çalışmalarımız var. Onu kamuoyu merak ediyor, bize soruyorlar. Nedir? EYT meselesi var. Onu çözmek için aralık ayında Meclise intikal ettireceğiz. Ben 2000 yılında genel müdürdüm, geçici işçilerimiz vardı. İşçiler hala geçici işçiler. Nasıl geçiciyse hiç geçmiyor. Onu çözüyoruz. Onu tarihe karıştırıyoruz." ifadelerini kullandı.

STAJ SÜRESİNİN EMEKLİLİK SÜRECİ KAPSAMINA ALINMASI