Şimdiye kadar hep yanlış pişiriyormuşuz: Eğer yumurta böyle görünüyorsa asla ağzınıza sürmeyin

Yumurta tüketirken bu hususa mutlaka dikkat edin. Eğer pişirdiğiniz yumurta bu şekilde görünüyorsa asla ağzınıza sürmeyin. İşte yumurta tüketirken dikkat etmeniz gereken o durumlar...

Google Haberlere Abone ol
Şimdiye kadar hep yanlış pişiriyormuşuz: Eğer yumurta böyle görünüyorsa asla ağzınıza sürmeyin - Resim: 2

Yumurtanın içeriğinde bulunan sağlıklı bileşenlerden tam manasıyla yararlanabilmek için yumurtayı doğru şekilde pişirmek oldukça önemlidir. Yumurtanın oldukça uzun süre pişirilmesi sonucunda yumurta etrafında oluşan grileşme tehlikenin en büyük uyaranlarından bir tanesidir. 

Yumurtalar 10 dakikadan fazla pişirildiğinde yumurta etrafında demir sülfür halkası adı verilen yeşil-gri bir halka oluşur. Bu halka vücudumuzun demirden faydalanmasına engel olan etken maddelerden bir tanesi olurken, doğru şekilde pişirilen yumurta demir eksikliği anemisine, zayıf metabolizmaya, halsizliğe, yorgunluğa, zayıf konsantrasyona, zayıf hafızaya son derece iyi gelmektedir.

Uzman beslenme uzmanı Işın Sayın konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde belirtti. "Her gün en az bir organik yumurtayı tercihen toplam 10 dakika pişirin. Sonuçlar ocağın ısısına ve yumurtanın organik olup olmamasına göre değişebilir.

Eğer yumurtanın içi 10 dakika sonunda yarı pişmişse, bir sonraki sefer 1-1,5 dakika daha pişirin ve gri halkalardan kaçınmak için süreyi dikkatlice ayarlayın."

SIRADAKİ GALERİ

3 farkı görebilenler yüksek IQ'lu 3 farkı görebilenler yüksek IQ'lu