Sigortası olmayanlara anında 1150 lira. Hemen başvurun, paranızı alın. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödeme takvimi belli oldu. İhtiyaç sahibi ailelere ödeme yapılıyor. Kira yardımı nasıl alınır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Sigortası olmayan, emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almayanlar ve mal varlığı bulunmayanlara destek ödemeleri başladı. Kira yardımı nasıl alınır?

Google Haberlere Abone ol
Sigortası olmayanlara anında 1150 lira. Hemen başvurun, paranızı alın. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödeme takvimi belli oldu. İhtiyaç sahibi ailelere ödeme yapılıyor. Kira yardımı nasıl alınır? - Resim: 2

Bakanlığın ihtiyaç sahiplerine destek ödemeleri resmen başladı. Aylık 1150 liraya kadar destek ödemesi yapılacak. Şartları taşıyan herkes ödemesini alabilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için 1150 liraya kadar çıkan kira yardımını duyurdu. Bu kapsamda sigortalı bir işte çalışmayan ve geliri düşük olanlara ev kiralarını ödemeleri için yardım yapılacak.

Kira yardımından yararlanabilmek için aşağıdaki şartları karşılıyor olmak gerekiyor:

Sigortalı olmamak

Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak

Mal varlığına sahip olmamak

Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak

Düzenli bir gelire sahip olmamak.

KİRA YARDIMI TUTARI 2022

Kira yardımı, aylık 715 ila 1150 TL arasında değişen tutarlarda yapılıyor. Haliyle büyükşehirlerde yaşayanlar daha yüksek yardım alıyor. İşte ödeme tutarları:

İstanbul, İzmir, Ankara: 1150 TL

Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1.085 TL

Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL

Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL

Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL

Bolu, Bingöl: 715 TL.

SIRADAKİ GALERİ

Buğdayda korkulan oldu. Putin konuştu Buğdayda korkulan oldu. Putin konuştu