Selçuk Geçer'den 'dolarınızı satmayın' uyarısı! Eylül sonunda kasırga geliyor. Dolar tarihi rekorunu kırıp önce 25 lirayı görecek ardından uçuşa geçecek

FED'in faiz kararı sonrası piyasalar Türkiye Merkez Bankası'nın faiz kararına odaklandı. Faiz kararı öncesi ise Geçer'den 'kasırga' uyarısı geldi. Geçer tarih verdi. 'Dolarınızı satmayın' uyarısından bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Selçuk Geçer'den 'dolarınızı satmayın' uyarısı! Eylül sonunda kasırga geliyor. Dolar tarihi rekorunu kırıp önce 25 lirayı görecek ardından uçuşa geçecek - Resim: 2

Selçuk Geçer, şunları söyledi: Dünyanın her yerinde ülkeler beklentilerin üzerinde faiz artırımı yapıyorlar. Ancak biz faiz indirip seçim ekonomisine geçiyoruz. Faiz indirip enflasyonu düşüremezsiniz. Enflasyonu düşüremezseniz dolar kurunu kontrol edemezsiniz. ekim, kasım, aralık aylarına dikkat edin. Türkiye ekonomisi büyük bir bataklığa sürükleniyor. Fakirler daha da fakirleşiyor. 3-5 zengin daha da zenginleşiyor. Orta sınıf kalmadı.

Türkiye’de ekonomi yönetiminin uygulamalarına baktığımızda günün idare edildiğini görebiliyoruz. Bir KKM çıkardılar bugüne kadar bütçeye 75 milyar lira yük bindirdiler. Yanlış politikalar uygulanmamış olsaydı KKM’ye ihtiyacınız olmazdı ve 150 milyar lira da devletin kasasında dururdu. Sonra dolar kuru neden yükselecek diyorlar.