Sararıp solan maydanozlara son: Maydanozların sararmasını önleyen tüyo bulundu. Maydanozlar haftalarca tazecik kalacak

Maydanoz, doğru koşullarda muhafaza edilmediğinde sararız solarak çürüme eğilimi gösterir. Bu durumda ne yazık ki tüketilemez hale gelir. Ancak bu yöntemle maydanozlar uzunca tazecik kalacak. İşte maydanozların sararıp solmasını önleyen pratik yöntem

Google Haberlere Abone ol
Sararıp solan maydanozlara son: Maydanozların sararmasını önleyen tüyo bulundu. Maydanozlar haftalarca tazecik kalacak - Resim: 2

Maydanozların sararmamasını ve solmasını önleyen yöntem

Maydanozun tazeliğini korumak için öncelikle yapmanız gereken ilk yöntem, saplarını kesmek. Ardından cam bir kavanozun içine su doldurun. Su dolu kavanozun içine maydanozları ekleyin ve bu şekilde buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Dilerseniz nemli peçete yöntemini de deneyebilirsiniz. Nemli bir peçeteye maydanozların saplarını kestikten sonra sarın. Daha sonra nemli peçeteye sardığınız maydanozları plastik poşete koyun ve ağzını sıkı olmayacak şekilde kapatın. Buzdolabının sebze çekmesinde muhafaza edebilirsiniz.

Bu pratik ama etkili yöntemler sayesinde maydanozların kökleri nemli kalacak ve uzun süre tazecik kalmasını sağlayacak. Dilediğiniz vakitte bu tazecik maydanozları kullanabilirsiniz.

SIRADAKİ GALERİ

3 farkı 6 saniyede görebilenler yüksek IQ'lu 3 farkı 6 saniyede görebilenler yüksek IQ'lu