Şahin gibi gözleri olanlar hemen görüyor: Resimdeki farklı elmayı 10 saniye içinde bulabilir misin? Farklı elmayı 10 saniye içinde görebilenler dahi sayılıyor. Sen kaç saniye içinde görebildin?

Zeka oyunları, zor durumlara cevap verme yeteneğinizi test eden oyunlardır. Eğlenceli ve zordurlar. Aynı zamanda hafızayı ve odaklanmayı güçlendirmeye yardımcı olurlar. Aşağıdaki görselde diğerlerinden farklı olan elmayı 10 saniyede bulabilir misin?

Google Haberlere Abone ol
Şahin gibi gözleri olanlar hemen görüyor: Resimdeki farklı elmayı 10 saniye içinde bulabilir misin? Farklı elmayı 10 saniye içinde görebilenler dahi sayılıyor. Sen kaç saniye içinde görebildin? - Resim: 1

RESİMDEKİ FARKLI ELMAYI BULABİLİR MİSİN?

Bu güzel ama ısırılmış elmaların arasında farklı bir elma var. 10 saniye içinde onu bulabilir misin? Yalnızca ortalamanın üzerinde zekaya sahip olan insanlar zaman sınırı içinde bulmayı başarabiliyor. Yapabilir misin?

Zeka oyunları, farklı akıl yürütmenin kullanılmasını gerektiren bulmacalardır. Tipik olarak, soyut akıl yürütmeye dayalı problem çözme becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Zeka oyunları, zor durumlara cevap verme yeteneğinizi test eden oyunlardır.

Amaç, çözümü görmeden cevabı belirlemektir. Bu tür bulmacaları takdir ediyorsanız, bunu denemelisiniz. Hafızayı ve odaklanmayı güçlendirmeye yardımcı olurlar.

Etiketler bulmaca test IQ test