Sağlıklı diye bol bol tüketiyoruz ama fazlası zehirliyor! Karaciğer detoksu ve temizliği sağlığımız için çok önemli

Karaciğerimiz, vücudumuzdaki en ağır organ. Hayatımızdaki yeri hayati öneme sahip olan karaciğerimizi temizlemek ve detoks uygulamak ise oldukça önemli. Sağlıklı besinlerin yanlış oranlarda tüketimi sağlığımızı kötü yönde etkileyebiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Sağlıklı diye bol bol tüketiyoruz ama fazlası zehirliyor! Karaciğer detoksu ve temizliği sağlığımız için çok önemli - Resim: 1

ŞEKER

Çok fazla şeker tüketmek sadece dişler için değil karaciğer için de zararlıdır. Karaciğer yağ oluşturmak için meyve şekeri olarak adlandırılan fruktozu kullanır. Çok fazla rafine tüketmek ve yüksek miktarda fruktoz, mısır şurubu içeren gıdalar tüketmek karaciğer yağlanmasına ve hastalığına sebep olabilir. Bu yüzden şeker eklenmiş gıdaları tüketirken bir kez daha düşünün.

MONOSODYUM GLUTAMAT (ÇİN TUZU)

Monosodyum Glutamat lezzet vermesi için birçok paketlenmiş ve hazır gıda içerisinde kullanılır. Yaygın olarak bilinenler ise diyet kolalar ve cipslerdir. Paket üzerinde monosodyum glutamat yerine; hidrolize bitkisel protein, maya özü, çin tuzu ya da soya ekstresi gibi ifadelerle de karşılaşabilirsiniz.

Monosodyum Glutamat karaciğer iltihabına neden olur ve ciddi hasarlar verir.