Sadece birkaç tutam serpmek yeterli: Sararan yastıklarınızı jet hızında kar beyazına çevirecek tüyo belli oldu

Sararmış yastık kılıfları hem istenmeyen görünümlere hem de kötü kokulara neden oluyor. Evde yapılacak basit uygulamalar ile sarı yastık kılıflarına veda edebilirsiniz. İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Sadece birkaç tutam serpmek yeterli: Sararan yastıklarınızı jet hızında kar beyazına çevirecek tüyo belli oldu - Resim: 1

Uyku en temel ihtiyaçlarımız arasında bulunuyor. Tüm gün boyunca yorulan vücudumuzu dinlendirmek için huzurlu bir uykuya ihtiyacımız oluyor. Ancak yastık kılıfından gelen kötü kokular uykumuzun ve rahatlığımızın zarar görmesine neden olabiliyor. Yastıklarda bulunan sarı lekeleri ve kötü kokuları bir türlü çıkaramıyorum diyorsanız uzmanların önerilerini deneyebilirsiniz.

Uyku uzmanı Martin şunları söyledi: "Ortalama bir insan hayatının üçte birini yatakta geçirdiğinden, yastığınız doğal olarak bakteri, ölü cilt hücreleri ve toza ev sahipliği yapar. Bunların hepsi sivilcelenmelere ve daha fazlasına neden olabilir. Bu nedenle, yastıklarınızı her üç ayda bir çamaşır makinesinde yıkamalısınız, ancak hangi yıkamanın onlara en uygun olduğunu görmek için yıkama etiketlerini kontrol ettiğinizden emin olun."

"Yıkarken, hafif bir deterjan kullandığınızdan emin olun ve küf oluşumunu önlemek, mümkün olduğunca fazla nemden kurtulmak için sonuna ekstra bir sıkma döngüsü ekleyin."

BEYAZ SİRKE VE KARBONAT MUCİZEVİ SONUÇLAR YARATIR

Altı ay arasında, iki harika ucuz ürün olan beyaz sirke ve kabartma tozu kullanarak yastıkları taze tutmak önemlidir. Uyku uzmanı şöyle açıkladı: "Sirkedeki asitlik, toz akarlarına karşı mükemmel bir caydırıcı görevi görür. Biraz su ve seçtiğiniz bir esansiyel yağdan birkaç damla karıştırarak yastığınızın taze kokmasını sağlayabilirsiniz.