Resmi Gazete'de yayımlandı. Sigortalı çalışan milyonlarca vatandaşa müjde! Herkese geri ödemesiz 1000 TL nakit ödeme yapılacak. İşte detaylar

Milyonlarca sigortalı çalışanı yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Çalışana verilecek olan yemek ve ısınma yardımının detayları resmen belli oldu. Bu yardımlar için vergi istisnasının nasıl uygulanacağı da açıklandı. Hazırlanan taslağa ilişkin merak edilen detaylar haberimizde..

Google Haberlere Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlandı. Sigortalı çalışan milyonlarca vatandaşa müjde! Herkese geri ödemesiz 1000 TL nakit ödeme yapılacak. İşte detaylar - Resim: 1

Hazırlanan taslağa göre elektrik, doğal gaz ve diğer ısınma giderleri için verilen 1000 liraya kadar ödemelerin, çalışana mevcut ücretine ilave olarak yapılması gerekiyor. Yani ödemeler maaşın içerisinde değil, maaşa ek olacak.

ÇALIŞANLARIN MAAŞINA EK ÖDENMESİ GEREKİYOR

Çalışanları ilgilendiren karar 3 Kasım tarihinde çıktı. Ancak Resmi Gazete’de 9 Kasım tarihinde yayımlandı. Taslağa göre elektrik, doğalgaz ve ısınma giderlerine karşılık olmak için yapılacak 1.000 TL’lik ödemelerin, çalışanların mevcut ücretlerine ek bir şekilde yapılması gerekiyor.

Mevcut olan ücretin mesai, prim ve sosyal yardım gibi ödemelerin bir kısmının elektrik, doğalgaz ya da ısınma gideri olarak gösteren kişiler bu istisnadan yararlanmayacak.