Resmen açıkladılar: Emekli bayram ikramiyesi 5 bin 500 lira. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ekonomi yönetimine seslendi. Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne kadar? Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Ramazan Bayramı 21 Nisan'da başlıyor. EYT dahil emekliler bayram ikramiyelerini almak için sabırsızlanıyor. Peki emekliler bu bayramda ne kadar emekli ikramiyesi alacak? 1100 lira olan ve her iki bayramda da verilen emekli bayram ikramiyelerine zam geldi mi? Açıklama Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün'den geldi.

Google Haberlere Abone ol
Resmen açıkladılar: Emekli bayram ikramiyesi 5 bin 500 lira. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ekonomi yönetimine seslendi. Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne kadar? Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? - Resim: 1

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, TÜED olarak emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi için uzunca bir süre mücadele yürüttüklerini, bu mücadelelerinin 2018 yılında emeklilere 1000'er lira ikramiye verilmesiyle başarıya ulaştığını söyledi. Bayram ikramiyelerinin 2021 yılında yüzde 10 artırılarak 1100 liraya yükseltildiğini anımsatan Ergün, şöyle konuştu:

"Derneğimizin Araştırma Merkezinin yaptığı çalışmaya göre, 2018 yılında 2 bin 20 lira olan asgari ücretin yarısına gelen bayram ikramiyesi günümüzde 8 bin 506 lira olan asgari ücretin yüzde 12,93'üne denk geliyor. Görüleceği gibi asgari ücret üzerinden kıyaslama yaparsak, 2018'deki oranı dikkate aldığımızda 8 bin 506 liranın yarısı bayram ikramiyesi olarak belirlenseydi bugünkü tutar 4 bin 253 lira olacaktı."