Rekor zam oranı geldi. Asgari ücreti 18 bin 334 liraya yükseltti. İş Bankası'ndan çalışanları sevindirecek kararlar geldi

İş Bankası'ndan çalışanları sevindirecek kararlar geldi. Banka, en düşük maaşı 18 bin liranın üzerine çekti. Çalışanlara yüzde 52'ye yakın zam yaparken, yemek ücretlerinde de rekor artış yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Rekor zam oranı geldi. Asgari ücreti 18 bin 334 liraya yükseltti. İş Bankası'ndan çalışanları sevindirecek kararlar geldi - Resim: 1

Yüksek enflasyon bankacılık sektöründe maaşları asgari ücret seviyesine düşürürken, İş Bankası, tüm personeline enflasyonu üzerinde zam yaptı. Banka yemek ücretini 128 liraya çıkartırken. en düşük çalışanının maaşını ise yan ödemelerle birlikte 18 bin liraya yükseltti. İş Bankası’nda toplu iş sözleşmesi gereği bu ay yapılması gereken enflasyon farkı ödemeler sendikanın itirazı ve banka yönetimini kabul etmesiyle birlikte yüzde 15.40 olan zam oranı yüzde 51.28’e yükseltildi.

Banka yine her ay personeline verdiği ve alışverişte kullandığı 2 bin liralık puanı ise yüzde 64 oranında arttırdı.

Öte yandan İş Bankası personel günlük yemek ücretini en fazla arttıran banka oldu. Banka yemek ücretini yine sendikanın talebiyle 128 liraya yani yasal sınırların üzerine çekti.