Rakamı duyanlar kuyumcuya koşacak: Ünlü ekonomist İslam Memiş bombayı patlattı. Düşüşü ile şoke eden altında fırtına başlıyor diyen İslam Memiş, altının ulaşacağı seviyeyi net olarak açıkladı

Altın fiyatlarındaki seyir yatırımcıyı şaşırttı. Altında düşüş var bugün gram altın 1102 lira seviyesinde işlem görürken çeyrek altın da 1.854 liradan alıcı buluyor. Ünlü ekonomist İslam Memiş, altın için beklenen açıklamayı yaptı. İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Rakamı duyanlar kuyumcuya koşacak: Ünlü ekonomist İslam Memiş bombayı patlattı. Düşüşü ile şoke eden altında fırtına başlıyor diyen İslam Memiş, altının ulaşacağı seviyeyi net olarak açıkladı - Resim: 1

Bugün gram altın 1102, çeyrek altın 1.854, yarım altın 3.707,cumhuriyet altını 7.386 liradan alıcı buluyor. Finans analisti İslam Memiş, yaz aylarını işaret ederken yüksek getirisi olacak olan yatırım aracını açıkladı. Memiş şunları kaydetti:

-Gram altın TL ekranlarda 1102 lira. Serbest piyasalarda 1147-52 lira aralığında. Yine gram altın TL fiyatında 1130-70 lira aralığını bu hafta için takip edeceğim.

-Çarşamba günü tekrar kar satışları ile gerileyebilir gram altın. Orta ve uzun vadede rekor beklentimiz devam ediyor. Yaz aylarında yükselişleri göreceğiz.

-Düşüşler alım fırsatı. Bozdurmak isteyen de acele etmemeli. Ons altında 1870, devamında 1880 dolara kadar toparlanma mümkün.

-Döviz tarafında dövize yatırım yapacak olana, belli bir miktar param var, yaz ayları için döviz almak isteyenlere diyorum ki dolar alacağınıza euro alın. Yaz aylarında 1.15'e kadar yükseliş öngördüğümüzden dolayı dolara kıyasla euro'nun getirisi daha fazla olacak. Parite düşük kalmaya devam ediyor.