'Piyasa kahini' İslam Memiş'ten flaş açıklama geldi: Altını olanlar dikkat dedi, uyarıda bulundu. 'Altın 7 ayda... '

Yaptığı tahminleri tek tek tutan İslam Memiş Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, fırtınalı havada denizde yol alan gemi gibi bir oraya bir buraya savrulan yatırım araçlarının gidişatıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Özellikle evlenecek çiftlere seslenen Memiş yaptığı açıklamada "Alın, satmayın" diyerek o yatırım aracına güvenenlere seslendi.

Google Haberlere Abone ol
'Piyasa kahini' İslam Memiş'ten flaş açıklama geldi: Altını olanlar dikkat dedi, uyarıda bulundu. 'Altın 7 ayda... ' - Resim: 1

Fox ekranlarında Ekonomi Arası programına katılan ve gündemle ilgili önemli açıklamalar yapan İslam Memiş dolar, altın ve gümüş fiyatlarını doğrudan etkileyebilecek o gelişmeyi açıkladı.

ABD'de tarım dışı istihdam verilerinin geleceğini, veri olumlu gelirse dolar endeksinde toparlanma olacağını ve bu da emtia fiyatlarını da olumsuz etkileyeceğini söyledi. İslam Memiş, "Kötü veri gelirse emtia fiyatları toparlanır, dolar endeksi gerilemeyi sürdürüyor. Fakat bunun yurt içi piyasalarda dolar TL kuruna bir etkisini görmeyiz." dedi.

Yaptığı açıklamada TL karşısında döviz kurlarının ve emtiaların oldukça yüksek olduğunu düşündüğünü kaydeden İslam Memiş, içerdeki yükselişler biraz daha suni ve baskılandığını ve belirsizlik olduğunu kaydederek, "Uluslararası piyasalarda dolar değer kaybediyor, içeride bir müdahale gerçekleşirse bu sefer aşağı yönlü bir trend de gerçekleşebilir." dedi.