Pirinç, nohut, bulgur için sevindirecek haber. Ocak ayında zam yok. Bakliyat ürünleriyle ilgili açıklama yapan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis 2023 için konuştu

ŞOK marketler bir ay boyunca 1000 temel üründe fiyat artışının olmayacağı müjdesini vermişti. Benzer bir açıklama da bakliyat fiyatlarıyla ilgili geldi. 2023 yılında yırt dışı kaynaklı risklerin olmaması durumunda fiyat artışları yaşanmayacak. Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, yakın zamanda bakliyat ürünlerine zam olup olmayacağı konusunda ise net konuştu.

Google Haberlere Abone ol
Pirinç, nohut, bulgur için sevindirecek haber. Ocak ayında zam yok. Bakliyat ürünleriyle ilgili açıklama yapan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis 2023 için konuştu - Resim: 1

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis "2023 hasat dönemine kadar ürün arzında bir sıkıntı görünmüyor. Zaman zaman artan fiyatları ürünlere anında değil, kademeli yansıtıyoruz. Çünkü piyasada bir rekabet söz konusu ve buna ayak uydurmak zorundasınız" diye konuştu.

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis “Tarımsal girdi fiyatları arttığı zaman, tarım ürünleri üretici fiyatları da artıyor. Bu fiyat artışları çiftçinin üretim maliyetini, üretim maliyetleri de üretilen ürün fiyatını artırıyor. TÜİK’in son açıkladığı yurt içi üretici fiyatları, özellikle gıda ürünlerinde yüzde 105 artış gösterirken, tüketici fiyatlarındaki artış yüzde 77 olarak gerçekleşti. Üretici ve tüketici fiyatları arasında 27 puanlık bir makas var” dedi.