Peugeot'dan elektrikli 308 müjdesi. Farklı sürüş dinamiği ve tasarımı ile e-308 elektrikli otomobil piyasasına çok hızlı girecek

Peugeot tamamen elektrikli e-308 modeliyle Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. 2023'te piyasaya sürülecek olan e-308, 100 km’de 12,7 kWsa tüketim değeri, C segmentindeki tamamen elektrikli araçlar arasında yeni bir standart anlamına geliyor.

Google Haberlere Abone ol
Peugeot'dan elektrikli 308 müjdesi. Farklı sürüş dinamiği ve tasarımı ile e-308 elektrikli otomobil piyasasına çok hızlı girecek - Resim: 1

Yeni Peugeot e-308’in tasarımı hem Peugeot DNA’sına hem de dinamik ve üst sınıf dünyasına dayanıyor. Uzun ön kaput, silueti güzelleştiriyor. Ayrıca markanın yeni logosu, ızgaranın ortasında yer alıyor. Mimarinin genel optimizasyonu, iç mekan ferahlığına katkı sağlıyor.

Önde, aslan dişi imza far tasarımı, 308’i Peugeot ailesine kusursuz bir şekilde entegre ederken Matrix LED farları çerçeveliyor. Benzer şekilde arkadaki üçlü aslan pençesi LED stop lambaları da marka aidiyetine vurgu yapıyor. Yeni 18 inçlik alüminyum alaşım jantlar, yeni Peugeot 308’in tamamen elektrikli versiyonları için özel olarak geliştirildi. Bu jant, özellikle aerodinamik verimliliği ve performansı optimize etmek için tasarlandı.

Yeni Peugeot e-308, anlık hızlanma tepkileri sağlayan 115 kW (156 HP) güç ve ilk hareket anından itibaren 260 Nm tork değerine sahip yeni, tamamen elektrikli bir motorla satışa sunulacak. Yeni motor sayesinde e-308, sessiz, titreşimsiz ve CO2 emisyonu olmayan bir sürüş sağlıyor.


Kaynak: A.A