Öğretmenler dikkat: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu. Takvimde flaş güncelleme yapıldı. İtiraz edeceklere kritik uyarı geldi. Bu haberi okumadan geçmeyin

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçlarının öngörülen tarihten önce açıklanmasının ardından Öğretmenlik kariyer basamakları takviminde güncelleme yapıldı. Takvimdeki güncelleme kimleri nasıl etkileyecek? Hangi konuda güncelleme yapıldı?

Google Haberlere Abone ol
Öğretmenler dikkat: Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu. Takvimde flaş güncelleme yapıldı. İtiraz edeceklere kritik uyarı geldi. Bu haberi okumadan geçmeyin - Resim: 1

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçlarının öngörülen tarihten önce açıklanmasının ardından, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarına ilişkin sürece ait takvimde de güncelleme yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 19 Kasım Pazar günü düzenlenen sınavın sonuçları bakanlığın internet sitesinde yayımlandı. Sınavda başarılı olan öğretmenler, uzman öğretmen veya başöğretmen unvanlarını almaya hak kazandı.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarına ilişkin sürecin daha kısa sürede tamamlanabilmesi bakımından "Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programı ile Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav Duyurusu" ekinde yer alan takvimde değişikliğe gidilerek Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınav sonuçları 24 Kasım'da açıklandı.


Kaynak: A.A