Öğretmenler dikkat. Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu. 'Öğretim Programı Okuryazarlığı Öğretmen Rehber Kitabı hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğretmenleri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Öğretim Programı Okuryazarlığı Öğretmen Rehber Kitabı' hazırlandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu açıklamayı yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Öğretmenler dikkat. Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu. 'Öğretim Programı Okuryazarlığı Öğretmen Rehber Kitabı hazırlandı - Resim: 2
Öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefleyen öğretmenlerimizin öğretim programlarına ait hedef, içerik, öğrenme-öğretme süreci ve ölçme-değerlendirme unsurları arasındaki ilişkiye hakim olması kritik bir öneme sahip. Dersler işlenirken öğretmenlerimizin konuların kazanımlarını sadece bilgi düzeyinde değil, aynı zamanda uygulama, analiz, sentez, değerlendirme düzeylerini de ele alarak işlemeleri; öğrencilerimizin üst bilişsel, sosyo duygusal becerilerinin gelişmesini ve dersi daha iyi kavramalarını sağlayacak.

Bu ders anlatım sürecinde hazırladığımız 'Öğretim Programı Okuryazarlığı Öğretmen Rehber Kitabı' ile öğretmenlerimizin yanında olmak istiyoruz. Onlara rehberlik ederek ülke genelinde de bir öğretim birliği oluşturmayı, benzer ders uygulamalarının gerçekleşmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

SIRADAKİ GALERİ

Ehliyet almada yaş sınırı değiştirildi Ehliyet almada yaş sınırı değiştirildi