Ocaktan önce asgari ücrete zam iddiası. Asgari ücrete ve emekliye ne kadar zam yapılacağını açıkladılar. Tunç Şatıroğlu ise asgari ücrete ocaktan önce zam geleceğini iddia etti

İki ünlü ekonomistten asgari ücret ve emekli zammıyla ilgili flaş açıklama geldi. SGK uzmanı Özgür Erdursun, asgari ücret ve en düşük emekli aylığına ocakta ne kadar zam geleceğini açıklarken, Tunç Şatıroğlu ise asgari ücrete ara bir zam daha yapılacağını iddia etti.

Google Haberlere Abone ol
Ocaktan önce asgari ücrete zam iddiası. Asgari ücrete ve emekliye ne kadar zam yapılacağını açıkladılar. Tunç Şatıroğlu ise asgari ücrete ocaktan önce zam geleceğini iddia etti - Resim: 1

Piyasa uzmanı ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu ile SGK Uzmanı Özgür Erdursun, 2023 yılı asgari ücret, memur ve emekli maaşı zamlarıyla ilgili tahminlerini açıkladı.

Haber3'te yer alan bilgilere göre, emekli maaşlarına en son ağustos ayında zam yapılmıştı. SSK ve BAĞ – KUR emekli aylıkları yüzde 42.35 memur ve emekli memur aylıkları ise yüzde 41.69 oranında artış göstermişti. Asgari ücret ise son olarak yine aynı dönemde 5500 TL'ye yükseltilmişti.

Yeniçağ TV yayınına konuk olan piyasa uzmanı ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu ile SGK Uzmanı Özgür Erdursun 1 Ocak 2023 tarihinde en düşük emekli aylığının ve asgari ücretin ne kadar olacağıyla ilgili dikkat çeken tahminlerini açıkladı.