O ekonomist yine konuştu. Doların adil değerini açıkladı. İşte dolar kurunun olması gereken rakam. Robin Brooks'tan yeni dolar/TL tahmini geldi

Merkez Bankası'nın faiz indirimine devam etmesi ve cari açıktaki rekor artış sonrasında dolar ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks'tan yeni bir dolar tahmini geldi ve doların şu anda Türkiye'de olması gereken rakamını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
O ekonomist yine konuştu. Doların adil değerini açıkladı. İşte dolar kurunun olması gereken rakam. Robin Brooks'tan yeni dolar/TL tahmini geldi - Resim: 1

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, uzun bir aradan sonra bir kez daha Türk lirası için adil değer tahmininde bulundu. Robin Brooks, Türk lirasının dolar karşısında olması gereken adil değerini ne olduğunu açıkladı. 

Daha önce Türk lirası için dolar karşısındaki adil değeri 16.50 lira olarak açıklayan Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, Twitter üzerinden yeni rakamı duyurdu ve gerekçesini ise cari açıktaki büyümeyi gösterdi.