Nefesler tutuldu: Emekli maaşı zammı için geri sayım başladı. En düşük emekli maaşı 6.300 TL oluyor! Emekli maaşına ek zam TBMM’ye geldi. İşte detaylar

En düşük emekli aylığı çıkarılan torba yasayla birlikte 3500 liraya çıkarılmıştı. Ancak en düşük emekli maaşı hakkında yeni bir gelişme yaşandı ve TBMM’ye yeni bir teklif sunuldu. Bu teklif kapsamında en düşük emekli aylığının yükseltilmesi istendi ve ayrıca işçi emeklilerinin de kamu emeklileri gibi toplu iş sözleşmesinden yararlanması talep edildi.

Google Haberlere Abone ol
Nefesler tutuldu: Emekli maaşı zammı için geri sayım başladı. En düşük emekli maaşı 6.300 TL oluyor! Emekli maaşına ek zam TBMM’ye geldi. İşte detaylar - Resim: 1

TBMM’YE GELDİ

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı ocak ayında yapılacak olan zamma çevrilirken enflasyon oranında maaşlar da zam görecek ve ücretler de artış yaşanacağı ifade edildi ve Ocak ayında hem özel sektör, hem kamuda çalışanlar ve ayrıca emekliler zamlı maaş alacağı vurgulandı. En düşük emekli maaşı hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, emekli maaşlarıyla artırılması için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi ve bu teklifte en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesinde olması ve işçi emeklilerinin de kamu emeklileri gibi toplu iş sözleşmesinden yararlanmasının talep edildiği aktarıldı.