Müjdeyi Erdoğan açıkladı. Mazot ve gübre desteği artırıldı. Pamuk ve ayçiçek üreticisini sevindirecek karar. Tarımsal destek ödemelerine rekor artış

Tarımsal destek ödemeleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçilere müjde geldi. Ayçiçek ve pamuk ekimiyle ilgili mazot ve gübre desteklerinde rekor artış yapıldı. Pamuk üreticilerinin mazot ve gübre desteği yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıldı. İşte ayçiçek ve pamuk için verilen destekler.

Google Haberlere Abone ol
Müjdeyi Erdoğan açıkladı. Mazot ve gübre desteği artırıldı. Pamuk ve ayçiçek üreticisini sevindirecek karar. Tarımsal destek ödemelerine rekor artış - Resim: 1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da yürüttüğü temaslar sonrasında tarımsal destek konusunda önemli açıklamalarda bulundu ve müjde verdi.

Salgın şartları sebebiyle ziyaretlerine ara verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının ortadan kalkmasıyla yeniden ziyaretlere başladıklarını söyledi.

Yurt dışı seyahatleri haricinde her hafta sonu bir şehre giderek vatandaş ve teşkilat mensupları ile buluştuğunu anlatan Erdoğan, “Geçen hafta Konya'daydık. Öncesinde Gaziantep'in misafiri olduk. Arada Artvin Yusufeli Barajımızın açılışını gerçekleştirdik. Ankara ve İstanbul'da katıldığımız programlar, törenler proje açılışlarıyla milletimizin heyecanını paylaştık” dedi.

PAMUK VE AYÇİÇEK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE

Konuşmasında ayçiçek ve pamuk üreticilerine müjde vereceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bir müjde de pamuk ve ayçiçeği üreticilerimize verelim" dedi ve alınan kararı açıkladı.