Motorinin de kafası karıştı. 3 kez indirime giden motorine 1 lira 16 kuruş zam gelmişti: Tekrar motorine indirim kararı çıktı

Petrol piyasasında dalgalanma devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 3 kez indirime gidilen motorin fiyatları en son 1 lira 16 kuruş zamlanmaştı. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre kasım ayında 4 liraya yakın indirime gidilen motorin fiyatlarında aralık ayına zamla girilmişti. Son gelen bilgiye göre motorin fiyatlarında yarın gece yarısından itibaren indirime gidiliyor.

Google Haberlere Abone ol
Motorinin de kafası karıştı. 3 kez indirime giden motorine 1 lira 16 kuruş zam gelmişti: Tekrar motorine indirim kararı çıktı - Resim: 1
Rusya Ukrayna gerilimi ve doların dünya piyasalarındaki dalgalanması ile birlikte Brent petrol piyasasında da dalgalanma devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık 3 kez indirime giden motorin kasım ayı içerisinde yaklaşık 4 lira düşmüştü.

Aralık ayına 1 lira 16 kuruş zamla başlayan motorin fiyatları için bu kez indirim kararı çıktı. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre motorin litre fiyatlarında yarın gece yarısından itibaren güncelleme yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde 1 lira 16 kuruş zamlanan motorin litre fiyatı 66 kuruş inecek. Peki akaryakıt fiyatları İstanbul, İzmir ve Ankara'da nasıl güncellenecek?

Kaynak: Medyatava