Motorine de büyük zam geliyor. Sürücülere kötü haber geldi bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak: İşte zamlı motorin ve benzin fiyatları

Sürücülere kötü bir haber daha geldi. Benzine yapılan büyük zam sonrası bu gece yarısından itibaren motorin litre fiyatlarına da zam geliyor. Brent petroldeki yükseliş akaryakıt fiyatlarına direkt etki ediyor. Dün yapılan benzin zammının ardından motorin de yükselen brent petrol fiyatlarından nasibini almış olacak.

Google Haberlere Abone ol
Motorine de büyük zam geliyor. Sürücülere kötü haber geldi bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacak: İşte zamlı motorin ve benzin fiyatları - Resim: 1

Dünya brent petrol piyasalarındaki yükseliş ivmesi Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarını direkt olarak olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor.

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına büyük zam geliyor. En son dün benzin litre fiyatına 1 lira 26 kuruşluk zam yapılmıştı. Pompaya yansıyan zammın ardından İstanbul'da benzinin litre fiyatı ortalama 21 lira 68 kuruşa yükselmişti.

Bu gece yarısından itibaren ise motorin fiyatlarına zam geliyor. Fiyat değişikliği pompa fiyatlarına direkt olarak yansıyacak. İstanbul'da bugün itibariyle motorin litre fiyatı ortalama 23 lira 20 kuruşa satılıyordu. 

Kaynak: Medyatava