Milyonlarca vatandaşa müjde. T.C. kimlik numarasının sonu 0,2,4,6 ve 8 olanlar dikkat. Hesaplarınıza 1.600 TL yatırılacak. Hemen banka hesabınızı kontrol edin. Paranızı ATM ve PTT'den çekebilirsiniz

Öğrencileri yakından ilgilendiren önemli bir gelime yaşandı. Başvuru ekranının açıldığı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal ve Ekonomik Destek adı altında SED ödemeleri yapıyor. Son olarak yapılan açıklamada bakanlık ekim ayında 349 milyon 452 bin TL ödendiğini açıkladı. Başvuruların ise e-Devlet üzerinden alınacağı ifade edildi. İşte detaylar..

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca vatandaşa müjde. T.C. kimlik numarasının sonu 0,2,4,6 ve 8 olanlar dikkat. Hesaplarınıza 1.600 TL yatırılacak. Hemen banka hesabınızı kontrol edin. Paranızı ATM ve PTT'den çekebilirsiniz - Resim: 1

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine ödemeler yapılıyor. Onaylanan ödemeler ise PTT üzerinden yatırılıyor. Peki, başvuru şartları neler? Başvurular nasıl yapılacak?

DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Destek ödemesi başvurusu e-Devlet üzerinden yapılacak. e-Devlet sistemine T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapılması gerekli. Sonrasında ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu’ kısmına tıklanılmalı. Sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru’ kısmında çıkan form doldurulmalı ve onaylanmalı.

SED YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetinden yararlanabilmek için bazı şartları taşıyabilmek gerekiyor. SED yardımı başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

-Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.