Milyonlarca öğrenciye 1.600 TL müjdesi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine geri ödemesiz 1.600 TL ödenecek

Devlet, öğrenciler için harekete geçerek destek ödemesi yapacağını duyurdu. Öğrencilere başvuru şartlarını taşıması halinde 1.611 TL destek verileceği belirtildi. Ancak başvuruların sadece veliler tarafından yapılabileceği belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca öğrenciye 1.600 TL müjdesi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine geri ödemesiz 1.600 TL ödenecek - Resim: 1

Okulların resmen başlaması ile birlikte harcamalar her geçen artmaya başladı. Devlet, bu noktada ailelere destek olabilmek adına bir çözüm sundu. Durumu olmayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayan ailelere 1.611 TL destek verilecek. Ödeme ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri için geçerli olacak.

ÖDEMELERİ AİLE BAKANLIĞI YAPIYOR

Yardım parasına başvuru yapanların ödemelerini alıp almadıklarını kontrol etmek adına hesaplarına bakması gerekiyor. Ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılıyor. Ailelerin üzerindeki yükü bir nebze hafifletmek adına maddi destek veriliyor.