Milyonlarca EYT'liye son dakika duyurusu yapıldı. Bu işlemi yapmayanların maaşları düşecek! Düşük maaş almamak için hemen yapmanız gerekiyor. Son tarih ve detaylar açıklandı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT’liler için yıllardır beklenen müjdeyi duyurmuştu. Ancak EYT’de son dakika gelişmesi yaşandı. EYT’liler 2022 tarihinde emekli olanlardan daha düşük maaş alacak. Yüksek maaş almak isteyenlerin ise 14 Ocak tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor. İşte son dakika gelişmesinin detayları..

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca EYT'liye son dakika duyurusu yapıldı. Bu işlemi yapmayanların maaşları düşecek! Düşük maaş almamak için hemen yapmanız gerekiyor. Son tarih ve detaylar açıklandı - Resim: 1

Milyonlarca kişi EYT’de son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. EYT ile ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Yüksek maaş almak isteyenler için son tarihin 14 Ocak olduğu açıklandı.

ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI

EYT düzenlemesi ile emeklilik hakkı elde edecek kişiler 2022 yılında dilekçe veren aynı prim gününe sahip emsallerine göre daha düşük miktarda emekli aylığı alacak. Erdoğan, EYT’liler için şu açıklamayı yapmıştı:

“28 Aralık’ta EYT düzenlemesini kamuoyuyla paylaştık. Milyonlarca vatandaşımızın sorunlarını herhangi bir sınırlamaya gitmeksizin çözüme kavuşturacak çalışmayı yakında TBMM’nin takdirine sunuyoruz.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da EYT’lilerin ilk maaşı ile ilgili şunları söyledi: EYT ile çalışmalarımız olacak. Şubat ın ortalarına kadar geçmesini umut ediyoruz. En geç Mart ayında maaşlar yatacak”